Boris Sarafov 1, 2800 Sandanski, Blagoevgrad, Bulgaria
+359 7426 2599
+359 7426 2598

ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΣΥΜΠΙΕΣΤΕΣ

Hermetik tip kompresörler, motorla kompresörün aynı muhafazada bulunduğu sızdırmazlıklı (hermetik) kompresördür. Bu tip kompresörlerde, hermetik motorlardaki ana sargılar tek başına bir döndürme momenti sağlayamazlar. Bunu sağlamak için motor içinde ayrıca yardımcı sargılar mevcuttur. Ana sargı ile yardımcı salgının manyetik bir döndürme alanı meydana getirmeleri neticesinde, motor ilk hareketini gerçekleştirir. Motorun harekete geçebilmesi için her iki sargıya da akım verilir. Motor normal devrine ulaşınca, yardımcı salgıdaki akım kesilir motor ana salgıdaki akımla dönmesine devam eder.

Bir silindir içerisinde gidip gelme hareketi yapan bir pistonla sıkıştırma işlemini yapan bu tip kompresörlerde tahrik motorunun dönme hareketi bir krank-biyel sistemi ile doğrusal harekete çevrilir. Bu tip kompresörlerde, buhar halindeki soğutucu akışkanı çekmek için silindir içerisindeki pistonun aşağı doğru hareketiyle birlikte emiş vanaları açılır. Buhar halindeki soğutucu akışkan pistonun yukarı doğru hareketiyle sıkıştırılır ve silindir içerisindeki basınç, yoğuşma basıncının biraz üzerine çıktığında akışkan dışarı atlır.

Ürün gamımız içinde sektörün en saygı gören kompresör markalarını bulabilirsiniz.

WANG R&ace HERMETIC COMPRESSORS

WANG R&ace hermetic kompresörler Çin menşeili olup, yerel ve Asya pasifik bölgesinde oldukça hatırı sayılır müşteri kitlesine sahip olup aynı…