Boris Sarafov 1, 2800 Sandanski, Blagoevgrad, Bulgaria
+359 7426 2599
+359 7426 2598

I-COLD SHELL&TUBE EVAPORATORS

shell&tube evap

Su soğutucu shell&tube evaporatörler endüstriyel ve konfor uygulamalarında soğuk su üreten soğutma ünitelerinde kullanılır.


i-cold shell&tube evaporatörler avrupa birliği basınçlı kaplar direktifi at’ye uygun olarak 20kw’dan 550 kw’a kadar değişken kapasitelerde 19 değişik modelde standart olarak kullanıma sunulmuştur. Hcf ve hcfc tüm soğutucu akışkanlar ile kullanılabilir. Sökülebilir bakır boru demeti temizlik ve bakım kolaylığı sağlar. Katalogda belirtilen değerlerden daha küçük ve daha büyük kapasitelerde ürünlerimiz de mevcuttur. 97/23/At tüm evaporatörler, gaz tarafı 30 bar ve su tarafı 12 bar kuru azot ile basınçlandırılarak kaçak testine tabi tutulurlar.
i-cold shell&tube evaporatörler içten yivli özel geometrili ısı transfer borularının u firkete şeklinde üst üste dizilmesiyle boru demeti haline getirilerek minimum hacimde maksimum verim elde edecek şekilde tasarlanmıştır. Aynalar, kapak ve kovan borusu karbon çelitlidir. Asbestsiz conta kullanılarak sızdırmazlık sağlanmıştır. Tüm evaporatörlerde su giriş ve çıkışlarında ısı sensör kuyruğu yuvası, gövdede donma termostadı yuvası ve alt kısımda drenaj tapası bulunur. Su giriş çıkışları boru dişi ve flanşlı olmak üzere her iki şekilde de uygulanmaktadır. Üretim aşamasında müşterinin isteği doğrultusunda, istenen yönde su giriş ve çıkış bağlantıları konulabilmektedir.

I-COLD  Shell&Tube Evaporatörler ICSTE1 ve ICSTE2 serileriyle 5Kw-550 Kw Kapasite aralığında 1, 2, 3 veya 4 bağımsız kompresör devreli şekilde üretilmektedir. I-COLD Shell&Tube Evaporatörler R22, R404, R407C, R134A ve R410A gazları ile uyumlu çalışabilmektedir.

Related Posts